czwartek, 2 marca 2017

Outsourcing czy etat? Kampanie reklamowe hotelu w dobrych rękach.

Kampanie reklamowe hotelu w dobrych rękach.

Czy spotkałeś się kiedyś z problemem braku odpowiedniej osoby do obsadzenia nowego stanowiska pracy? Setki ogłoszeń, dziesiątki nadchodzących CV, zero osób, które sprostają postawionym przez Ciebie zadaniom. Rynek marketingu cierpi na niedobór wykwalifikowanych pracowników, gdzie zatem szukać kompetentnej osoby, która przeprowadzi skuteczne kampanie reklamowe hotelu?

Z przyjemnością prezentujemy nowe, jakże ostatnimi czasy popularne, rozwiązanie - outsourcing. Definicja outsourcingu w biznesie stanowi, że jest to po prostu korzystanie z kompetencji innych firm. Wyremontowaliśmy dom, ale nie znamy się na wstawianiu okien? Wynajmijmy firmę zajmującą się oknami! Podobnie sprawa ma się w marketingu w hotelarstwie. 


Zatrudnić, czy wynająć? Nowoczesny marketing w hotelarstwie.

Przyjrzyjmy się zatrudnieniu specjalisty do spraw marketingu w hotelarstwie. Jak już wcześniej wspominaliśmy, rynek odczuwa braki kadrowe w sektorze marketingu, zwłaszcza internetowego. Znalezienie odpowiedniej osoby oznacza długie poszukiwania. Kolejną sprawą jest koszt zatrudnienia i składki (rosnące wraz z uposażeniem pracownika). Każdy pracodawca wie, jak kosztowne jest zatrudnienie każdej kolejnej osoby. A co, jeśli po okresie szkolenia, nasz pracownik skuszony inną ofertą postanowi odejść? Całą procedurę musimy zaczynać od nowa!

Oczywiście możemy trafić na dobrego, sumiennego pracownika. Czy chcemy jednak poświęcać czas i energię na tak długie działanie, jakim jest pozyskanie dobrego pracownika? Przeanalizujmy alternatywne rozwiązanie. Jakich korzyści możemy spodziewać się po przekazaniu kampanii reklamowej hotelu specjaliście zewnętrznemu?
  • oszczędność czasu - nie musimy umieszczać ogłoszeń o pracę, analizować CV, przeprowadzać rozmów kwalifikacyjnych
  • oszczędność pieniędzy - koszt firmy outsourcingowej jest zdecydowanie niższy, niż kolejny etat
  • zewnętrzny specjalista to gwarant długotrwałej współpracy na stałych warunkach
  • masz pewność, że pracujesz z profesjonalistami
Fakt, że kampanie reklamowe hotelu coraz chętniej przekazywane są outsourcingowym specjalistom nie powinien dziwić. Pewna współpraca na jasnych i korzystnych warunkach po prostu kusi hotelarzy.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz